Datu aizsardzība

BASF pateicas Jums par to, ka esat apmeklējis mūsu vietni un izrādījis interesi par mūsu pakalpojumiem.

BASF personas datu aizsardzības jautājumiem pievērš ļoti lielu uzmanību. Šajā jomā mēs nodrošinām augstu atklātuma līmeni, tāpēc vēlamies Jūs informēt par:
- BASF darbiniekiem, kuru kompetencē ir personas datu aizsardzība un to, kā ar šiem darbiniekiem sazināties;
- datu ievākšanu brīdī, kad apmeklējat mūsu vietni vai izmantojat mūsu pakalpojumus, kā arī par datu vākšanas mērķiem;
- datu vākšanas tiesisko pamatu un BASF vai trešās personas leģitīmajām interesēm;
datu glabāšanas ilgumu;
- datu apstrādē iesaistītajām personām un personas datu saņēmējiem;
- sīkdatņu radītās informācijas nodošanu trešajām valstīm un drošības pasākumiem.

Mēs vēlamies Jūs informēt arī par:
- Jūsu tiesībām attiecībā uz datu apstrādi;
- Sīkdatnēm, kuras mēs lietojam.

Atbildīgā persona/pārzinis:
BASF SIA
Lambertu iela 33 B, Mārupe LV-2167, Latvia
Dace Valge
+371 67 893559
dace.valge@basf.com

(turpmāk tekstā – “BASF”)

Datu aizsardzības speciālists:
Taika Hemmila
Mobile: +358 40 661 9855
BASF Oy
EU/HNF HR
Helsinki, Finland
taika.hemmila@basf.com

BASF ievāc, izmanto un uzglabā Jūsu personas datus saskaņā ar piemērojamajiem datu aizsardzības tiesību aktiem. Personas dati ir jebkura informācija, kas attiecas uz identificētu vai identificējamu fizisku personu. Šajā aprakstā vēlamies Jūs informēt par personas datu vākšanas un izmantošanas mērķi, apjomu un personas datu kategorijām.

Personas datu vākšana un apstrāde, izmantojot sīkdatnes un žurnālfailus (1) Saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6. panta 1. punkta f) apakšpunktā noteikto, mūsu mājas lapā tiek izmantotas tā sauktās sīkdatnes, lai padarītu pieejamas personalizētas funkcijas un analizētu informāciju par to, kā Jūs izmantojat mūsu vietni, lai nodrošinātu Jums labāku klientu servisu. Sīkdatne ir neliels fails, kurš saglabā noteiktu informāciju par lietotāja piekļuves ierīci (datoru, planšetdatoru, viedtālruni utt.). Kad lietotājs, izmantojot minēto ierīci, piekļūst mūsu servera vietnei, serveris saņem šīs sīkdatnes. Serveris ar dažādām metodēm novērtē sīkdatnē saglabāto informāciju. Sīkdatnes ļauj, piemēram, personalizēt reklāmu atbilstoši savāktajai informācijai par lietotāju darbībām un apkopot statistikas datus par vietnes izmantošanu. Jūs varat akceptēt vai atspējot sīkdatnes savas pārlūkprogrammas iestatījumos, tomēr jāņem vērā, ka, atspējojot sīkdatnes, iespējams, nevarēsiet izmantot visas mūsu tīmekļa vietnes interaktīvās funkcijas. Ja jūsu datora iestatījumi atļaut sīkdatņu lietošanu, Jūs piekrītat, ka mēs izmantojam sīkdatnes mūsu vietnē, saskaņa ar kārību, kas aprakstīta šajā informācijā. Piekļūstot BASF tīmekļa vietnei pirmo reizi, Jums tiks lūgts apstiprinājums par sīkdatņu lietošanu, un papildu informācijai tiks parādīta saite uz šo sīkdatņu politiku. Paziņojuma reklāmkarogs turpmāko apmeklējumu reizēs vairs nebūs redzams, taču Jums saglabājas iespēja noņemt sīkdatnes vai atsaukt savu piekrišanu sīkdatņu izmantošanai, izmantojot interneta pārlūkprogrammas iestatījumus. Vairāk informācijas par Jūsu personas datu apstrādi, izmantojot sīkdatnes, pieejams sīkdatņu sarakstā un sadaļā vietnes statistika

(2) Saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6. panta 1. punkta f) apakšpunktā noteikto, visas tīmekļa vietnes izmanto žurnālfailus (angliski «log files»), t.i., katra vietnes apmeklējuma seansa piekļuves dati tiek saglabāti servera žurnālā. Saglabāto datu ieraksts satur šādu informāciju:

• piekļuves datums; laiks; fails, kuram piekļūts; statuss; pieprasījums, ko Jūsu pārlūkprogramma nosūtīja serverim; pārsūtīto datu apjoms un tīmekļa vietne, no kuras Jūs apmeklējāt pieprasīto lapu (nosūtītājs), kā arī
• lietotās pārlūkprogrammas tips un versija; Jūsu operētājsistēma un Jūsu izcelsmes valsts.

Mēs izmantojam žurnāla datus tikai anonimizētā formā (t.i., nepiešķirot nekādu individuālu apzīmējumu Jums kā personai un nekādā veidā Jūs neidentificējot) statistikas vajadzībām, piemēram, lai uzzinātu, kādās dienās un kādos laikos mūsu tīmekļa vietņu piedāvājumi izraisījuši vislielāko interesi un cik daudz datu tiek ģenerēts mūsu tīmekļa lapās. Žurnālfailos fiksētā informācija ļauj mums identificēt arī iespējamās kļūdas, piemēram, nefunkcionējošas saites vai programmatūras kļūdas, līdz ar to mēs varam tos izmantot, lai uzlabotu mūsu tīmekļa vietņu darbību. Mēs nekad nepiesaistām servera žurnālā saglabāto informāciju par piekļuvi un lapu apmeklējuma seansiem konkrētām personām. Mēs paturam tiesības izmantot žurnālfailu datus gadījumos, kad kādi atsevišķi fakti rada aizdomas par to, ka lietotāji varētu izmantot mūsu vietnes un/vai mūsu pakalpojumus nelikumīgā vai ārpuslīgumiskā veidā.

Personas datu vākšana un apstrāde, izmantojot vietnes analīzi un statistiku (angl.Web Analytics)

Webtrends

Saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6. panta 1. punkta f) apakšpunktā noteikto, šajā tīmekļa vietnē izmantojam Webtrends - tīmekļa vietnes analīzes un statistikas pakalpojumu, ko piedāvā Webtrends, Inc. (turpmāk tekstā – “Webtrends”). Webtrends izmanto sīkdatnes - datorā ievietotus teksta failus, kas palīdz vietnei analizēt tās lietotāju uzvedību. Sīkdatņu ģenerēto informāciju par to, kā Jūs izmantojat tīmekļa vietni, Webtrends parasti nosūta un saglabā serveros, kas atrodas Amerikas Savienotajās Valstīs (turpmāk tekstā – ASV).

Saskaņā ar Komisijas 2016. gada 12. jūlija Īstenošanas lēmumu (ES) 2016/1250, ir atļauta datu pārsūtīšana no personas datu pārziņa vai apstrādātāja Eiropas Savienībā uz tādām organizācijām ASV, kuras ir apliecinājušas savas darbības atbilstību ES-ASV Privātuma vairoga pamatnostādnēm ASV Tirdzniecības departamentā un ir apņēmušās tos stingri ievērot. Webtrends ir apliecinājis savas darbības atbilstību ES-ASV Privātuma vairoga pamatnostādnēm un ir apņēmies tās stingri ievērot.

Ja šajā vietnē tiek aktivizēta IP anonimizācija, Webtrends savlaicīgi saīsinās IP adresi Eiropas Savienības dalībvalstīm, kā arī citām Eiropas Ekonomikas zonā esošām līgumslēdzējām pusēm. Webtrends serveri ASV pilno IP adresi sūta un saīsina tikai izņēmuma gadījumos. Šajā vietnē ir aktivizēta IP anonimizācija. BASF vārdā Webtrends šo informāciju izmantos, lai analizētu Jūsu darbību vietnē, apkopotu pārskatus par lietotāju uzvedību un sniegtu vietnes nodrošinātājam citus ar vietnes lietotāju darbību un tīmekļa izmantošanu saistītus pakalpojumus.

Webtrends nesasaista jūsu IP adresi ar citiem Webtrends rīcībā esošiem datiem. Jūs varat atspējot sīkdatnes, izvēloties atbilstošos iestatījumus savā pārlūkprogrammā, tomēr tad, iespējams, nevarēsiet pilnībā izmantot visas šīs tīmekļa vietnes funkcijas. Ja lejuplādēsiet un instalēsiet pārlūkprogrammas spraudni, kas pieejams šeit:

• http://optout.networkadvertising.org/#!/
• Webtrends-opt-out-Link (To Do SHE),

Webtrends nevarēs ievākt un izmantot sīkdatņu ģenerētos datus un datus par Jūsu aktivitātēm vietnē (tostarp Jūsu IP adresi).

Tealium
Saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas 6. panta 1. punkta f) apakšpunktā noteikto, šajā tīmekļa vietnē izmantojam Tealium - tīmekļa vietnes analīzes un statistikas pakalpojumu, ko piedāvā Tealium, Inc. (turpmāk tekstā – “Tealium”). Tealium izmanto sīkdatnes - datorā ievietotus teksta failus, kas palīdz vietnei analizēt tās lietotāju uzvedību ar mērķi nodrošināt Jums labāku klientu servisu. Sīkdatņu ģenerēto informāciju par to, kā Jūs izmantojat tīmekļa vietni, Tealium parasti nosūta un saglabā serveros, kas atrodas ASV.

Saskaņā ar Komisijas 2016. gada 12. jūlija Īstenošanas lēmumu (ES) 2016/1250, ir atļauta datu pārsūtīšana no personas datu pārziņa vai apstrādātāja Eiropas Savienībā uz tādām organizācijām ASV, kuras ir apliecinājušas savas darbības atbilstību ES-ASV Privātuma vairoga pamatnostādnēm ASV Tirdzniecības departamentā un ir apņēmušās tās stingri ievērot. Tealium ir apliecinājis savas darbības atbilstību ES-ASV Privātuma vairoga pamatnostādnēm un ir apņēmies tās stingri ievērot.

Ja šajā vietnē tiek aktivizēta IP anonimizācija, Tealium savlaicīgi saīsinās IP adresi Eiropas Savienības dalībvalstīm, kā arī citām Eiropas Ekonomikas zonā esošām līgumslēdzējām pusēm. Tealium serveri ASV pilno IP adresi sūta un saīsina tikai izņēmuma gadījumos. Šajā vietnē ir aktivizēta IP anonimizācija. BASF vārdā Tealium šo informāciju izmantos, lai analizētu Jūsu darbību vietnē, apkopotu pārskatus par lietotāju uzvedību un sniegtu vietnes nodrošinātājam citus ar vietnes lietotāju darbību un tīmekļa izmantošanu saistītus pakalpojumus.

Tealium nesasaista jūsu IP adresi ar citiem Tealium rīcībā esošiem datiem. Jūs varat atspējot sīkdatnes, izvēloties atbilstošos iestatījumus savā pārlūkprogrammā, tomēr tad, iespējams, nevarēsiet pilnībā izmantot visas šīs tīmekļa vietnes funkcijas. Ja lejuplādēsiet un instalēsiet pārlūkprogrammas spraudni, kas pieejams šeit [saite uz tealium], Tealium nevarēs ievākt un izmantot sīkdatņu ģenerētos datus un datus par Jūsu aktivitātēm vietnē (tostarp Jūsu IP adresi).

Personas datu vākšana un apstrāde, izmantojot mūsu kontaktveidlapu
Ja Jūs sniedzat BASF personas datus, aizpildot mūsu kontaktveidlapu, Jūs nepārprotami piekrītat, ka BASF drīkst saglabāt un izmantot šos datus Jūsu vaicājuma apstrādei. Jums ir tiesības savu piekrišanu jebkurā laikā atsaukt. Vairāk informācijas atradīsiet sadaļā Jūsu tiesības un Datu uzglabāšanas ilgums.

BASF Agro ziņu “Newsletter” saņēmēju personas datu vākšana un apstrāde

Mūsu uzņēmumā Jūsu personas dati būs pieejami tikai tiem darbiniekiem, kas ir iesaistīti informatīvā izdevuma “BASF Agro ziņu “Newsletter” nosūtīšanā Jums, un tikai tādā apjomā, kāds nepieciešams, lai nodrošinātu šo pakalpojumu.

Ja reģistrējaties informatīvā izdevuma “BASF Agro ziņu “Newsletter” saņemšanai, BASF ievāc, saglabā un izmanto reģistrācijas formā pieprasītos datus tikai tādēļ, lai nosūtītu Jums abonēto(-s) izdevumu(-s), savukārt Jūsu IP adresi mēs saglabājam, lai varētu pierādīt, ka esat devis piekrišanu minētajām darbībām. Informatīvajā izdevumā “BASF Agro ziņu “Newsletter” BASF informē Jūs par produktiem un pakalpojumiem, kurus uzņēmums piedāvā augu aizsardzības jomā, kā arī, ja tas ir aktuāli, par produktu reģistrāciju vai gaidāmajiem pasākumiem.

E-pasta informatīvā izdevuma nosūtīšanai mēs izmantojam UAB Mailerlite – pakalpojumu, kuru piedāvā uzņēmums UAB Mailerlite, Paupio 46, Vilnius, Lietuva, pakalpojums Mailerlite (turpmāk tekstā – “Mailerlite”). Abonējot mūsu e-pasta informatīvo izdevumu, tikai Jūsu e-pasta adrese, kuru norādāt reģistrācijas brīdī, tiek pārsūtīta uz Mailerlite serveri Lietuvā un tiek tajā saglabāta. BASF vārdā Mailerlite saglabā un izmanto Jūsu e-pasta adresi tikai un vienīgi informatīvā izdevuma nosūtīšanai. Mūsu sniegto pakalpojumu optimizēšanas nolūkā informatīvajos izdevumos iekļauts analīzes pikselis. Tas ir pilnīgi anonīms, e-pasta adresātu noteikt nav iespējams.

Ja esat reģistrējies īsziņā nosūtīta informatīvā izdevuma saņemšanai, Jūs saņemat īsziņu, kas apstiprina Jūsu iekļaušanu to abonentu sarakstā, kuri saņem izdevumu īsziņas veidā.

Katra e-pasta informatīvā izdevuma apakšā norādīta hipersaite, caur kuru Jūs jebkurā brīdī varat atteikties no turpmākas izdevuma saņemšanas. No “BASF Agro ziņu “Newsletter” saņemšanas Jūs jebkurā laikā varat atteikties arī nosūtot attiecīgu lūgumu uz mūsu iepriekš norādīto e-pasta vai pasta adresi. Atsakoties no turpmākas izdevuma abonēšanas, Jūs atsaucat savu iepriekš sniegto piekrišanu personas datu izmantošanai, taču tas nekādā veidā neietekmē to datu apstrādes likumību, kas, pamatojoties uz Jūsu sniegto piekrišanu, veikta pirms tās atsaukšanas. Jūs varat atteikties no viena vai visiem “BASF Agro ziņu “Newsletter” veidiem.

Brīdī, kad Jūs atsakāties no turpmākas “BASF Agro ziņu “Newsletter” saņemšanas, tie personas dati, kas bija saglabāti, lai nodrošinātu izdevuma nosūtīšanu Jums, tiks dzēsti, ar nosacījumu, ka šāda dzēšana nav pretrunā ar tiesību aktos noteiktajām datu saglabāšanas prasībām.

Ja Jūs neapstiprināt savu reģistrāciju BASF informatīvā izdevuma saņemšanai e-pastā vai īsziņā (skat. iepriekš), 24 stundas pēc mūsu reģistrācijas apstiprinājuma e-pasta vai īsziņas nosūtīšanas Jums, mēs attiecīgos datus dzēsīsim.

Īsziņu nosūtīšanai mēs izmantojam SIA “Sales.lv”, Antonijas 22-3, Rīga, LV-1010 pakalpojumu. Abonējot īsziņā nosūtītu informatīvo izdevumu, Jūsu kontakttālruņa numurs tiek pārsūtīts un saglabāts SIA “Sales.lv”, kas atrodas Latvijā

Saziņai pa tālruni mēs izmantojam Latvijas Mobilais Telefons SIA Ropažu iela 6, Rīga, LV-1039 pakalpojumu.

Pasta sūtījumiem mēs izmantojam Fitek SIA, Dēļu iela 4, Rīga, LV-1004, pakalpojumu. Abonējot pa pastu nosūtītu informatīvo izdevumu, Jūsu vārds un adrese Fitek SIA tiek pārsūtīti un saglabāti Fitek SIA, kas atrodas Latvijā.

Mēs nesūtam Jūsu personas datus trešajām valstīm.

Personas datu saņēmēji vai saņēmēju kategorijas

Personas datus, ko BASF ievāc no informatīvā izdevuma abonentiem vai vietņu apmeklētājiem, saņem:

BASF SE
Webtrends, Inc.
Tealium, Inc.
UAB Mailerlite
UAB Rinitex
SIA Fitek
SIA Latvijas Mobilais Telefons
SIA Sales.lv
SHE Informationstechnologie AG
WhatsBroadcast GmbH

Datu drošība
BASF izmanto tehnoloģiskos un organizatoriskos drošības pasākumus, lai aizsargātu Jūsu datus no nejaušām vai apzinātām manipulācijām, pazušanas vai iznīcināšanas, kā arī neautorizētu personu piekļuves. Mūsu drošības pasākumi tiek pastāvīgi atjaunināti, izmantojot jaunākās tehnoloģijas.

Jūsu tiesības
Saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas 15.-18. pantā noteikto, datu subjektam ir tiesības pieprasīt no BASF piekļuvi saviem personas datiem, kā arī to labošanu vai dzēšanu, vai apstrādes ierobežošanu. Saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas 20. pantā noteikto, datu subjektam ir tiesības saņemt savus personas datus, kurus viņš sniedzis BASF, strukturētā, plaši izmantotā un mašīnlasāmā formātā un ir tiesības minētos datus bez šķēršļiem nosūtīt citam pārzinim. Personas datu piekļuves, labošanas, dzēšanas vai apstrādes ierobežošanas pieprasījumi adresējami BASF. Mūsu kontaktinformāciju skat. šīs Datu aizsardzības politikas sākumā.

Ikvienam datu subjektam ir tiesības iesniegt sūdzību uzraudzības iestādei par iespējamu pārkāpumu, ja datu subjekts uzskata, ka veiktā personas datu apstrāde pārkāpj viņa tiesības. Saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13. pantā noteikto, par šādu sūdzību izskatīšanu atbildīgā uzraudzības iestāde Latvijas Republikā ir Datu valsts inspekcija, kas atrodas Blaumaņa ielā 11/13-15, Rīgā, LV-1011; e-pasts: info@dvi.gov.lv.

Saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas 21. panta 1. punktā noteikto, datu subjektam, balstoties uz iemesliem saistībā ar viņa īpašo situāciju, ir tiesības jebkurā laikā iebilst pret savu personas datu apstrādi, kas veikta pamatojas uz Vispārīgās datu aizsardzības 6. panta 1. punkta e) vai f) apakšpunktu, tostarp profilēšanu, kas pamatojas uz minētajiem noteikumiem. BASF apmierina visus iepriekš minētos pieprasījumus, ja un ciktāl šādu rīcību nosaka piemērojamie tiesību akti.

Saskaņā ar Vispārīgās datu aizsardzības regulas 21. panta 2. punktā noteikto, ja personas datus apstrādā tiešās tirgvedības nolūkos, datu subjektam ir tiesības jebkurā laikā iebilst pret savu personas datu apstrādi šādas tirgvedības vajadzībām, kas ietver profilēšanu, ciktāl tā ir saistīta ar šādu tiešo tirgvedību.

Datu uzglabāšanas ilgums
Mēs apstrādājam un uzglabājam personas datus tikai tik ilgi, cik nepieciešams apstrādes mērķa sasniegšanai, vai tik ilgi un ciktāl attiecīgie tiesību akti nosaka mūsu pienākumu apstrādāt un/vai uzglabāt šādus datus.

Ja kādu datu apstrādes mērķis vairs nav aktuāls un normatīvajā regulējumā noteiktās glabāšanas prasības zaudē spēku, mēs attiecīgos datus dzēšam vai ierobežojam to apstrādi saskaņā ar piemērojamiem tiesību aktiem.

Sīkdatņu saraksts:

Sīkdatnes Sīkdatnea nosaukums Mērķis Darbības beigas
Šie sīkdatnes seko līdzi vietne darbībai, fiksējot lietotāju izvēles vai pārbaudot lietotāju pārlūkprogrammu iespējas:
JSESSIONID Šis sīkdatnes ļauj pakalpojumam atcerēties izvēles, kuras jau esat veicis, vai informāciju, ko esat jau sniedzis. Kad aizverat pārlūku.
BIGipServerWeb_Pool Mūsu vietnē izmantotais slodzes līdzsvarotājs Jūsu pārlūkprogrammā saglabā identifikatoru, lai, ciktāl iespējams, nodrošinātu, ka visā vietnes apmeklējuma laikā esat savienots ar to pašu tīmekļa serveri. Kad aizverat pārlūku.
agroFs Šis sīkdatnes ļauj vietnei atcerēties Jūsu iestatītā teksta lielumu. 7 dienas pēc tā iestatīšanas, kad apmeklētājs pirmo reizi apmeklē vietni.
agroportal.infocategories Šis sīkdatnes ļauj pakalpojumam atcerēties izvēles, kuras jau esat veicis, vai informāciju, ko esat jau sniedzis. Kad aizverat pārlūku.
agroportal.city Šis sīkdatnes ļauj vietnei atcerēties Jūsu iestatīto pilsētas izvēli. Kad aizverat pārlūku.
agroportal.county Šis sīkdatnes ļauj vietnei atcerēties Jūsu iestatīto valsts izvēli. Kad aizverat pārlūku.
agroportal.region Šis sīkdatnes ļauj vietnei atcerēties Jūsu iestatīto reģiona izvēli. Kad aizverat pārlūku.
agroportal.zipcode.label Šis sīkdatnes ļauj vietnei atcerēties Jūsu iestatīto pasta indeksa izvēli. Kad aizverat pārlūku.
Sīkdatnes mūsu vietnes izmantošanas analīzei un statistikas apkopošanai:
Webtrends analytics WT_FPC Šie sīkdatnes tiek izmantoti, lai apkopotu informāciju par to, kā apmeklētāji izmanto mūsu vietni. Mēs šo informāciju izmantojam, lai apkopotu pārskatus un uzlabotu vietnes darbību. Sīkdatnes savāc informāciju (piemēram, vietnes apmeklētāju skaits, no kurienes apmeklētāji vietnei pieslēgušies un apmeklētās lapas) anonīmā veidā. 10 gadus pēc tā iestatīšanas, kad apmeklētājs pirmo reizi apmeklē vietni.
Tealium Tag Manager utag_main